zastrzyk

Zastrzyk antykoncepcyjny jest zaliczany jako jedna z wielu metod antykoncepcji. Nie słyszy się o nim wiele, ponieważ nie jest tak bardzo popularny jak np. tabletki antykoncepcyjne czy prezerwatywy. Bardzo często decydują się na niego te z kobiet, które mają trudności z zażywaniem zwykłych leków. Zanim zdecydujecie się na tą metodę lepiej jest przybliżyć sobie o niej najważniejsze informacje. Zobacz co powinnaś wiedzieć o zastrzyku antykoncepcyjnym. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zastrzyk-antykoncepcyjny-cena-dla-kogo-skutki-uboczne/

Jak działają zastrzyki antykoncepcyjne? 

W ich składzie jest zawarty hormon, który zwany jest progestagenem. Hormon ten powoduje niepłodność. Dodatkowo, nie zawiera on estrogenu, czyli składnika, który hamuje laktację. Dzięki temu, bez problemu mogą stosować go spokojnie kobiety  karmiące piersią.

Nie będzie to dobre rozwiązanie dla pary, która w niedługim czasie będzie decydowała się na powiększenie płodności. Powrót płodności u kobiety, po wykonaniu takiego zastrzyku, może potrwać nawet kilka dobrych miesięcy. Nie jest to jednak reguła, ponieważ na każdą kobietę zadziała on w trochę inny sposób. Czas powrotu u każdej kobiety będzie inny. 

Zastrzyk antykoncepcyjny – wady

  • Nie będzie on skuteczny u kobiet, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym lub z chorobami układu krążenia zatorowo-zakrzepowymi. 
  • w razie występowania niechcianych skutków ubocznych nie ma możliwości odwrócenia procesu, więc może być on dla niektórych osób nawet niebezpieczny. 

Zastrzyk antykoncepcyjny – zalety

  • Nie hamuje laktacji, z jego działania bez problemu mogą korzystać kobiety w ciąży. 
  • wykonuje się go raz na trzy miesiące, co jest bardzo wygodną opcją. 
  • łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego.

Zastrzyk antykoncepcyjny cena

Wiele osób z pewnością zastanawia się, ile kosztuje zastrzyk antykoncepcyjny. Cena takiego zastrzyku to około 50 zł raz na trzy miesiące. Jest to naprawdę korzystne rozwiązanie. Rocznie daje to koszt 200 zł. 

Dla porównania ceny innych środków antykoncepcyjnych: 

tabletki antykoncepcyjnie –  od 240 do 480 zł, 

spirala – 1500 zł na trzy lata,

implant – 1200 zł na pięć lat, 

plastry – 600 zł rocznie

Zastrzyk antykoncepcyjny nie jest zatem drogą metodą antykoncepcyjną.

Zobacz też: http://colorowo.pl/kalendarzyk/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here