ćwiczenia relaksacyjne

Ciąża to bardzo ważny i wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Jest to czas, w którym dochodzi do wielu zmian. Kobieta ciężarna bardzo często w tym okresie zwiększa swoją masę ciała, co ma wpływ na jej samopoczucie. Powiększeniu ulega na tylko brzuch, ale też biust, do tego opuchnięte stają się nogi oraz ręce. Nie można zapomnieć również o rozstępach. Aby polepszyć swoje samopoczucie, warto rozpocząć regularną gimnastykę, która będzie opierała się na ćwiczeniach relaksacyjnych. Będzie to idealna forma aktywności fizycznej, która jest nie tylko prosta, ale też nieinwazyjna.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/ciaza-cwiczenia/

Czy joga jest odpowiednia dla kobiet ciężarnych?

Każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna zadbać o swoją kondycję. W jaki sposób? Jedną z propozycji jest joga dla ciężarnych. Są to znakomite ćwiczenie relaksacyjne. Dzięki regularnemu ich wykonywaniu, kobieta spodziewająca się dziecka może wzmocnić swoje ciało, a oprócz tego rozciągnąć mięśnie. Oczywiście, nie wszystkie ćwiczenia są dozwolone, należy unikać tych trudnych, które są bardziej skomplikowane. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tej zasady, tego typu ćwiczenia mogą mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży. Najlepiej udać się na zajęcia grupowe, nad którymi będzie czuwać doświadczony instruktor.

Do przykładowych ćwiczeń, które są odpowiednie dla kobiet spodziewających się dziecka są ćwiczenia wykonywane w siadzie, ale też takie, podczas których wykonuje się skłony boczne. Aby je wykonać, należy wygodnie usiąść po turecku, następnie dłonie oprzeć za plecami, tak by były blisko pośladków. Podczas ćwiczeń, należy naprzemiennie unosić rękę ku górze, a resztę ciała skierować delikatnie w bok.

Ćwiczenia oddechowe

Kolejnymi ćwiczeniami, które są bardzo popularne wśród kobiet w ciąży są ćwiczenia oddechowe. Podczas ich wykonywania kobieta ciężarna poprawia swoją kondycję oraz mięśnie, tylko w delikatniejszy sposób. Jednym z podstawowych ćwiczeń oddechowych jest oddychanie brzuchem. Jak je wykonywać prawidłowo? Należy ułożyć się na plecach, a następnie ugiąć nogi. Głowa powinna leżeć na poduszce, z kolei dłonie na brzuchu. Taka pozycja jest idealna, do wykonywania głębokich oddechów. Żeby relaks był jeszcze większy, należy zamknąć oczy, powietrze wdychać przez nos, a głęboki wdech brać przez usta.

Zobacz też: http://cialomarzen.pl/zespol-napiecia-przedmiesiaczkowego-czy-istnieja-skuteczne-sposoby-na-jego-zlagodzenie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here