Ciąża to piękny czas w życiu każdej kobiety. Jednak nie każdej z nas udaje się rozpoznać jej pierwsze objawy. Zwłaszcza, że często przypominają te towarzyszące menstruacji. Jak rozpoznać pierwsze objawy ciąży? Sprawdź!
Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/poczatek-ciazy-objawy/
Początek ciąży to wspaniała wiadomość! Już niedługo będziecie rodzicami! Jednakże zanim to nastąpi, przed wami 9 miesięcy, w których będzie się rozwijać nowe życie. Jakich objawów ciąży się spodziewać?
Test
Jeśli przeczuwasz, że możesz być w ciąży, zrób specjalistyczny test, który możesz kupić w aptece albo w drogerii. Nie zawsze jednak test potwierdzi twoje podejrzenia, a wówczas najlepiej udać się do ginekologa, który zrobi specjalistyczne badania i jeśli będziesz w ciąży, zleci kolejne.
Zanim jednak zrobisz test ciążowy, sprawdź, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę oraz jaki czas minął od planowanego rozpoczęcia następnego cyklu. Może być tak, że spóźnia ci się miesiączka.
Pierwsze objawy
Początki ciąży przebiegają różnie. Pierwszy trymestr może być nawet całkowicie bezobjawowy, jednakże są to bardzo rzadkie przypadki. Na samym początku ciąży możesz odczuwać skurcze, bóle jajników oraz podbrzusza – to bardzo podobne symptomy do znanego PMS, który oznacza krótki czas do nadejścia miesiączki.
Występować mogą również bóle piersi oraz delikatne plamienia, które również mogą ci się kojarzyć z nadchodzącą miesiączką.
Pierwszy trymestr
Jeśli już potwierdziłaś u lekarza, że jesteś w ciąży, możesz przygotować się na kolejne objawy, które potwierdzą ci ten stan. W pierwszym trymestrze mogą występować mdłości, a także zmiany nastrojów.
Nie bez powodu mówi się, że kobieta w ciąży raz się śmieje, a raz płacze, a do tego najchętniej zjadłaby czekoladę z ogórkami kiszonymi. Nie masz się czym przejmować, jeśli jesteś rozdrażniona, senna, a także masz różne zachcianki.
Twój organizm podpowiada ci, czego potrzebuje! Wsłuchaj się w jego potrzeby i ciesz się tym wyjątkowym stanem, nosisz w sobie nowe życie!
Zobacz też: http://mamipapi.pl/atak-wyrostka-robaczkowego-u-dzieci/