Rower dla 3 latka - jak go wybrać?

Sport to zdrowie i z tym faktem nikt nie będzie polemizował. Dlatego też , bardzo wielu rodziców stara się dbać o to, aby ich dzieci już od najmłodszych lat miały styczność z szeroko rozumianym sportem. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że chcemy, aby nasze dziecko jak najszybciej zaczęło jeździć na rowerze. Tym samym, rodzice już od najmłodszych lat zastanawiają się, jaki rower będzie idealny dla ich dziecka. Jaki rower dla 3 latka będzie najlepszy? Na co powinniśmy zwracać w tym aspekcie największą uwagę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wyborem najlepszej jakości roweru dla dziecka, które ma 3 lata, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Przede wszystkim – rower ma służyć do nauki jazdy

Kiedy nosimy się z zamiarem zakupu roweru dla dziecka, które ma 3 lata, powinniśmy w pierwszej kolejności skupić się na tym, że ma to być rower, który będzie przeznaczony do nauki jazdy. Nie może być zatem mowy o tym, aby był on na dwóch kółkach. Warto też zwrócić uwagę na to, aby rowerek dla trzylatka był możliwie jak najbardziej stabilny. Dziecko, które nigdy wcześniej nie miało styczności z rowerem, powinno czuć się na nim bezpiecznie. Nie bez znaczenia będzie też sama jakość materiałów, z których rowerek dla trzylatka będzie wykonany – im będą one lżejsze, tym lepiej.

Rowerki biegowe – czy odpowiednie dla trzylatka?

Innym rozwiązaniem, jeśli mowa o zakupie odpowiedniej jakości roweru dla trzyletniego dziecka, są rowerki biegowe. Nie posiadają one dodatkowych kół, jak również – nie mają pedałów. Dziecko musi się poruszać na takim rowerku, odpychając się nogami. Warto też podkreślić, że rowerki biegowe uczą małe dziecko tego, w jaki sposób utrzymać prawidłową równowagę na rowerze. Są one też bardzo lekkie. Z reguły wykonywane są z lekkich metali, takich jak np. aluminium. Zdarzają się też rowerki biegowe dla trzylatków, których rama, wykonana jest z litego drewna – najczęściej sosnowego. Te rowerki także są stosunkowo lekkie.

Kiedy rower na dwóch kółkach dla trzylatka?

Nie jest jednak powiedziane, że trzylatek nie może jeździć na rowerze na dwóch kółkach. Jeśli ma on odpowiednie podstawy, wie, jak poruszać się na rowerze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeździł na dwóch kółkach. Z reguły jednak, przy bagażniku takich rowerków zamontowane są specjalne drążki, które pozwalają na kontrolowanie jazdy naszej pociechy. Rodzic trzyma koniec takiego drążka, tym samym wspomagając malucha w jego samodzielnej jeździe na rowerze. Jest to z całą pewnością bardzo dobre przygotowanie dziecka do tego, aby już wkrótce zaczęło ono jeździć na rowerze bez pomocy dorosłych.

Akcesoria rowerowe dla trzylatka

Kiedy już kupimy rower dla naszej pociechy, nie możemy zapominać o tym, że niezbędne będą także różnego rodzaju akcesoria. Mowa oczywiście o ochraniaczach – zarówno na kolana jak i łokcie oraz – co jest najważniejszą kwestią – kasku. Uczmy nasze pociechy tego, jak w bezpieczny sposób poruszać się rowerem. Im szybciej taką naukę zaczniemy, tym lepiej i bezpieczniej dla naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here