psycholog

Jeżeli interesują nas ludzkie problemy oraz chcemy pomagać im w ich rozwiązaniu, a być może kręci Cię ludzka psychika i jej poznawanie, z pewnością powinieneś rozważyć zawód psychologa. Będzie to specjalista zajmujący się właśnie tymi zagadnieniami. Sprawdź, jakie predyspozycje zawodowe wymagane są do podjęcia pracy w takim zawodzie oraz jakie wykształcenie wybrać? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-psychologiem/

Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy psychologa

Nie będzie to praca dla każdego. Podejmując się takiej pracy powinniśmy być osobami, które przede wszystkim zwyczajnie interesują się psychologią. Musisz również być osobą sympatyczną i interesować się drugim człowiekiem. Jeżeli świat drugiej osoby, ma dla Ciebie jakieś znaczenie, chcesz pomóc osobie znajdującej się w trudnej sytuacji, powinieneś mieć tym samym umiejętność spojrzenia socjologicznego. Do bezpośredniego kontaktu z pacjentem przyda nam się już wcześniej wspomniana empatia, cierpliwość i umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Musimy potrafić zadawać umiejętne pytania oraz być nastawionym na pomoc danej osobie. Do wykonywania tego zawodu będzie nam potrzebne również wysoka kultura osobista oraz rozwinięte zdolności interpersonalne. Wykonując obowiązki psychologa musimy być osobami inteligentnymi, spostrzegawczymi oraz umiejącymi myśleć logicznie.

Jaki kierunek edukacji wybrać, aby zostać psychologiem?

Tutaj nie mamy innej drogi, niż podjęcie studiów wyższych na kierunku psychologii. Książki czy kursy mogą jedynie poszerzyć naszą wiedzę oraz poszerzyć ją o ciekawostki, których nie dowiedzieliśmy się podczas studiowania. Musimy jednak ukończyć psychologię na uczelni wyższej. Jest to obowiązek. Taki kierunek studiów jest bardzo popularny wśród studentów. Podaje to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przed zaczęciem studiów dobrze, abyśmy mieli za sobą dobrze zdaną maturę przedmiotów społecznych. Studia psychologiczne trwają 5 lat, są one jednolite, a oznacza to że nie ma podziału na licencjat i magisterka. Podczas studiów będziesz poznawać tajniki psychologii. Prawidła ludzkich zachowań, ich odruchy, reakcje obronne czy sposoby przeżywania doświadczeń i reagowania na wydarzenia życiowe.

Zobacz też: http://tubator.pl/psycholog-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here