Jakiego wybrać psa?

Nadszedł moment, w którym chcesz mieć czworonoga w swoim domu. Podjęcie decyzji o wyborze psa jest niezwykle ważne. Nowy przyjaciel pozostanie z nami na długie lata. Nierzadko będzie mieszkał pod jednym dachem z dziećmi lub osobami starszymi. Jaki pies będzie idealny do naszych potrzeb? Jak wybrać, żeby nie żałować?

Przede wszystkim zastanów się dobrze zanim podejmiesz decyzję. Pies to członek rodziny, będzie kochał swoich właścicieli i również miłości potrzebuje. Jeśli chcemy przygarnąć szczeniaczka, musimy uzbroić się w niewyczerpane pokłady cierpliwości. Młodego psiaka należy nauczyć jak prawidłowo funkcjonować w nowym domu. Spacery muszą być na początku bardzo częste, szczeniak nie potrafi długo wstrzymywać swoich potrzeb fizjologicznych. Wielce prawdopodobne jest, że zniszczy meble lub jakieś przedmioty znajdujące się w domu. Rzeczy o dużej wartości powinniśmy zatem bardzo dobrze zabezpieczyć przed młodym urwisem. Jeśli pies ma być towarzyszem seniora, warto przygarnąć starszego psa ze schroniska. Piesek, który ma już za sobą wiele lat będzie spokojniejszy, opanowany i nauczony już wielu rzeczy, których szalony szczeniak może jeszcze nie wiedzieć. Pies senior wymaga też często szczególnej opieki. Najlepiej w pierwszych dniach po adopcji zwierzaka udać się do weterynarza, aby usłyszeć coś więcej o jego zdrowiu i poradzić się w kwestii odżywiania.

Ogromnie ważne jest unikanie hodowli psów niezarejestrowanych. Zwierzaki, które nie mają rodowodu często rozmnażane są przez hodowców nastawionych na jak najniższe koszty i największe zyski. Wspieranie finansowe poprzez zakup psiaka z takiego miejsca jest wręcz naganne. Prowadzi to popierania złego traktowania zwierząt, przetrzymywania ich w kiepskich warunkach i traktowania jedynie jako narzędzia do zarabiania pieniędzy. Jeśli zależy ci na psie danej rasy, znajdź hodowcę zarejestrowanego, który prowadzi oficjalną sprzedaż i możesz bez problemu zwiedzić miejsce, w którym jego zwierzęta są przetrzymywane. Działający legalnie hodowca nie będzie miał problemu aby odpowiedzieć na nurtujące cię pytania oraz pokazać miejsce, w którym znajdują się szczeniaki oraz ich rodzice.

Najlepszym wyborem jest adopcja psa ze schroniska. Pracownicy pomogą wybrać ci najodpowiedniejsze zwierzę do twoich potrzeb. Po przeprowadzonym wywiadzie na temat twojego stylu życia, wieku i ilości domowników oraz osobistych preferencji polecą ci psa, który będzie czuł się u ciebie dobrze i zostanie twoim najlepszym przyjacielem. Schroniska dla zwierząt pełne są psów w każdym wieku. Znajdziesz tam pieski nierasowe, mieszkanki rożnych ras oraz psy rasowe. Skromna opłata, jaką musisz uiścić przy adopcji swojego nowego podopiecznego zostanie przeznaczona na utrzymanie pozostałych zwierzaków schroniska. Kiedy robisz coś dobrego, czujesz się dobrze.

Jaki pies jest idealny dla dzieci? Jakiego psa wybrać dla osób aktywnych? Jaka rasa dla seniora? Które psy mogą spędzić wiele czasu w domu w oczekiwaniu na właściciela? Nie wahaj się zadawać pytań hodowcy lub pracownikowi schroniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here