Salon, jaki kolor wybrać?

Salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. To pomieszczenie reprezentacyjne całego domu i gospodarzy. To w nim przyjmujemy gości, spędzamy czas na rozrywkach czy odpoczywamy po ciężkim dniu. Wybór kolorystyki tego pomieszczenia jest niezwykle ważny, dlatego ta decyzja powinna być przemyślana.

Weź pod uwagę swoje ulubione kolory. Najważniejszym jest, abyś sam czuł się dobrze spędzając czas w swoim salonie. Jeśli obecnie w modzie są mocne i ciemne kolory, których ty nie lubisz – stanowczo nie podejmuj decyzji o podążaniu za obecnie panującymi trendami. Twój komfort i dobre samopoczucie są ważniejsze od trendów.

Salon, który nie jest dużych rozmiarów można optycznie powiększyć. Wybieraj jasne kolory, zimne tony i farby odbijające światło. To zdecydowanie pomoże sprawić, że pomieszczenie nabierze przestrzenności i optycznie znacznie się powiększy. Dodatkowo, postaraj się je dobrze oświetlić, dołóż lampy stojące na podłogach lub meblach. Możesz zawiesić duże lustro, które również powiększa wnętrze. Jasne i chłodne kolory nie oznaczają nudy w salonie! Możesz połączyć kilka odcieni ulubionego koloru, może obecnie tak modny efekt ombre sprawdzi się w twoim wnętrzu idealnie? Spróbuj przejścia od bieli do jasnych żółcieni w chłodnej tonacji, lub zdecyduj się na szlachetne błękity.

Salon, który jest duży i przestronny łatwo pozbawić uczucia przytulności i ciepła. Jeśli jesteś posiadaczem dużego pokoju i chcesz wprowadzić efekt swojskiego wnętrza postaw na ciepłe tony. Ciemne kolory sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Pamiętaj jednak, że ciemne ściany mogą przytłaczać, wprowadzać wrażenie półmroku lub mroku i zamiast sprawić, że salon będzie przytulnym – stanie się pomieszczeniem z horroru. Komponuj ciemniejsze kolory z jasnymi dodatkami, lub dobrym oświetleniem. Świeczki i inne tego typu dekoracje dodatkowo mogą ożywić wnętrze. Możesz wybrać jedną lub dwie ściany do pokrycia mocnymi kolorami, a pozostałe nieco rozjaśnić.

Charakter człowieka a kolorystyka.
Jeśli jesteś energetyczny, żywiołowy i nie możesz długo usiedzieć w miejscu, kolor pomarańczowy to twój kolor! Ożywia, orzeźwia i sprawia, że chce się żyć! Z takiego wyboru kolorystyki salonu będą jednak zadowoleni wyłącznie ludzie z poczuciem humoru i dużą dawką energii w życiu codziennym.
Jeśli cenisz sobie spokój, lubisz relaksować się w swoim salonie to świetnym wyborem będzie zieleń lub błękit. Jasna i chłodna barwa doda we wnętrzu przestronności. Jeśli twój salon jest duży a ty chcesz się w nim czuć przytulnie, nie będzie to jednak dobre rozwiązanie.
Jesteś miłośnikiem sztuki? Lubisz mocne i kolorowe dodatki? Postaw na szarości i beże. Tak pokryte ściany będą stanowiły doskonałe tło to wzorzystych obrazów, kolorowych kwiatów czy ściany pokrytej wielokolorowymi pamiątkami z wakacji i mnóstwem zdjęć w pięknych ramkach.

Jaki kolor ścian do salonu? Dopasuj go indywidualnie do swoich preferencji. Pamiętaj o rozmiarach pomieszczenia i efekcie, który chcesz osiągnąć. W swoim domu musisz czuć się dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here