Najlepsze komedie na poprawienie humoru

Każdy z nas lubi się czasem rozerwać – czy to wtedy, kiedy jest przygnębiony i potrzebuje dużej dawki dobrego humoru, czy zwyczajnie potrzebuje odrobinę odpocząć i zrelaksować się po długim i ciężkim dniu w pracy czy szkole. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się filmy komediowe, ponieważ jest to szybkie i przyjemne rozwiązanie (przynajmniej tymczasowe) naszych codziennych problemów i smutków.
Jednak bardzo ważne jest, żeby na seans wybrać naprawdę dobry i śmieszny film, który faktycznie da nam ogromną dawkę uśmiechu na cały dzień. W internecie na różnych forach możemy znaleźć powtarzające się pytania: „jakie znacie fajne komedie?”. Dlatego my zebraliśmy dla was najciekawsze oraz najśmieszniejsze filmy z tego gatunku.
Pierwszą produkcją na naszej liście jest film pt. „Nietykalni” z 2011 roku. Przedstawia on historię sparaliżowanego milionera Philippe, który do opieki nad sobą zatrudnia młodego ciemnoskórego mężczyznę, który dopiero co wyszedł z więzienia. Driss pomaga starszemu mężczyźnie odnaleźć energię i radość z życia. Ta piękna i zabawna opowieść wzrusza do łez, ale także bawi i poucza. Na pewno warto ją obejrzeć.
Kolejna pozycja trochę różni się od poprzedniej – jest to bowiem film animowany, a mianowicie „Zwierzogród” z 2016 roku. Ukazuje świat zwierząt, w którym cechy każdego zwierzęcia odpowiednio pasują do cech ludzkich. Judy Hops – pierwszy w historii królik pracujący w policji – łączy swoje siły ze szczwanym lisem o imieniu Nick Bajer, by rozwiązać ogromną kryminalną zagadkę. Mimo tego, że jest to de facto bajka, ta komedia jest przeznaczona także dla starszych odbiorców, ponieważ pokazuje poważne problemy współczesnego świata, takie, jak na przykład rasizm. Produkcja ta oprócz tego, że poucza i moralizuje, przekazuje nam także ogromną ilość genialnego poczucia humoru zawartego w przezabawnych scenkach. Jest to bajka, którą bez obaw możecie włączyć swoim dzieciom, jak i obejrzeć ją razem z nimi.
Następna komedia wywodzi się z Francji i jest zatytułowana „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Przedstawia ona historię starego, konserwatywnego małżeństwa, które ciężko i z wielkim bólem znosi małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami wyznającymi inne religie. W końcu ich ostatnia córka poznaje miłość swojego życia i rodzice dowiadują się, że jest on katolikiem. Jednak czy ich radość będzie trwać wiecznie? O tym musicie przekonać się sami. Ta zabawna komedia w genialny sposób przedstawia trudne problemy, a zawarty w niej humor naprawdę spełnia wymogi dobrego humoru. W roli konserwatywnego i wybuchowego ojca idealnie sprawdza się aktor Christian Clavier, któremu film zawdzięcza lekkość i przyjemność oglądania.
Ostatnim już filmem będzie znowu francuska produkcja pt. „Przyjaciel gangstera” z 2003 roku. Przedstawia historię dwóch złodziei, których los złączył przed przypadek. Ruby to budzący grozę gangster, a Quentin to poczciwy i naiwny złodziejaszek. Ta para stanowi idealne połączenie i zapewnia dużo dobrego humoru. Warto obejrzeć tę komedię.
Zatem jeśli masz zły dzień lub po prostu potrzebujesz się odprężyć, obejrzyj jedną z tych komedii, a na pewno zapomnisz o wszystkich smutkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here