Jakie można zadać pytania?

Niezależnie od okazji czy rozmówcy zawsze pojawią się zagadnienia, których nie powinniśmy z różnych powodów poruszać. Często zanim znajdziemy się w danym miejscu zadajemy sobie pytania: jaki temat można poruszyć? Jakie można zadać pytania? Co wypada powiedzieć?

Będąc w sklepie, na zakupach przy podejmowaniu decyzji możesz śmiało zadawać wiele pytań sprzedawcy. Jeśli interesuje cię dany przedmiot, chcesz go zakupić ale nie jesteś pewien czy ta decyzja będzie dobra, czy ta rzecz jest ci potrzebna lub czy do ciebie pasuje – pytaj! Sprzedawcy są dobrze poinformowani na temat produktów, które mają w swojej ofercie. Śmiało pytaj o jakość, wydajność, rozmiar, przeznaczenie, żywotność – pytaj o wszystko, co jest ci potrzebne. Każda informacja może wpłynąć na twoją decyzję. Nie zastanawiaj się czy wypada pytać, ponieważ zawsze wypada dowiedzieć się wszystkiego zanim zainwestujesz swoje pieniądze.

Jeśli nie jesteś pewien czy przymierzane ubranie pasuje do okazji na jaką chcesz się udać – poproś doradcę klienta o poradę. Pytaj czy na pewno zdecydowałeś się na odpowiedni rozmiar (np. marynarka może być dobrej długości, ale rękawy mogą być za długie, może być za wąska lub za szeroka w ramionach). Może zdarzyć się tak, że nie zauważasz drobnych szczegółów, które znacząco wpływają na wygląd całej stylizacji. Doradca klienta z przyjemnością odpowie na twoje pytanie, w razie potrzeby wymieni ubranie na bardziej pasujące do twojej sylwetki lub urody. Śmiało rozmawiaj, dopytuj i proś o radę.

Potrzebujesz nowy komputer, ale nie znasz się na najnowszych technologiach? Pracownicy sklepów z elektroniką są świetnie przeszkoleni z zakresu nowinek technicznych oraz przeznaczenia sprzętu. Z całą pewnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, nawet te, które z pozoru mogą wydawać się błahe. Nie wahaj się rozmawiać o wszystkim, co cię zastanawia. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące wybranego sprzętu – pracownik sklepu może je rozwiać lub zaproponować ci inny produkt, lepiej dopasowany do swoich potrzeb. Możesz również udać się do sklepu bez wcześniejszego zastanowienia nad konkretnym komputerem, opowiedz o swoich potrzebach sprzedawcy i pozwól jemu wybrać to, czego potrzebujesz.

Jeśli myślisz o wyjeździe wakacyjnym i szeroka oferta biur podróży przyprawia cię o zawrót głowy – pytaj! Jakie można zadać pytania? Dowiedz się wszystkiego o państwie do którego się wybierasz. Pytaj o hotel, posiłki, planowane wycieczki, ubezpieczenie, odległość noclegów od lotniska, planowany czas podróży,… pytań może być tak wiele jak wiele jest opcji do wyboru. Możesz śmiało prosić o dodatkowe zdjęcia, które nie zostały zaprezentowane w ofercie. Dowiedz się więcej o klimacie miejsca, w które chcesz się udać. Nie wstydź i nie bój się dowiadywać o rzeczy, za które płacisz.

Śmiało pytaj, drąż temat – nie ma pytań, których nie możesz zadawać. Oczywiście dopóki dotyczą one dobra, które zamierzasz nabyć. Nie zadawaj nigdy sprzedawcom pytań dotyczących ich prywatnego życia. Sam nie chciałbyś aby takie pytania zadano tobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here