Jak odpowiednio dobrać pierścionek?

W ostatnim czasie wzrasta odsetek zakupów dokonywanych przez internet. Bez wychodzenia z domu można kupić wszystko, zaczynając od ubrań, kończąc na żywności. Wyjątkiem nie jest biżuteria. Kupując ją jednak w ten sposób, należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Czemu przyjrzeć się dokładniej wybierając łańcuszek? Jaka jest gwarancja, że kupione ozdoby nie zafarbują skóry już po pierwszym dniu kontaktu z nią? Przede wszystkim jaki rozmiar pierścionka wybrać, jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia?

Największym problemem podczas zakupów internetowych wydaje się dobór odpowiedniego rozmiaru. Wyzwaniem jest zarówno rozmiar pierścionków i obrączek, jak długość łańcuszka, samej przywieszki czy bransoletki i jej regulacji.

Niekiedy tabele rozmiarów i informacje podawane na stronie sprzedającego mogą różnić się od rzeczywistego stanu. To można jednak z łatwością zweryfikować, sprawdzając dostępne w sieci opinie użytkowników. Chociaż różnice nie powinny być zbyt duże, mogą wpłynąć na komfort użytkowania. Z tego powodu powinno się brać je pod uwagę jeszcze przed zakupem, zwłaszcza przy zamawianiu z niepewnych, niesprawdzonych stron.

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie rozmiaru biżuterii jest porównanie go z obecnie posiadaną, która najbardziej nam odpowiada, poprzez dokładne jej zmierzenie. W przypadku pierścionków będzie to po prostu zmierzenie średnicy, najlepiej za pomocą suwmiarki, bądź porównanie z dostępnymi w internecie szablonami, które należy wydrukować z zachowaniem odpowiedniej skali tak, aby pomiar był jak najdokładniejszy. Mając do czynienia z łańcuszkiem lub bransoletką, wystarczy zmierzyć osobno jej właściwą długość, osobno długość regulacji.

W przypadku pierścionków mogą okazać się potrzebne dokładniejsze pomiary. Najlepszym i najpewniejszym sposobem będzie udanie się do jubilera i poproszenie go o taki pomiar z wykorzystaniem pierścieni mierniczych bądź gotowych wyrobów jubilerskich. Chcąc mieć nawet większą pewność, pomiar możemy wykonać u dwóch jubilerów. Jeżeli wizyta w salonie jest niemożliwa, a pod ręką nie mamy żadnego pasującego pierścionka, pozostaje jeszcze pomiar z wykorzystaniem sznurka bądź wstążki. Polega on na owinięciu palca w najszerszym jego miejscu, zaznaczeniu obwodu i zmierzeniu go. Tak zmierzony obwód należy odpowiednio przełożyć na rozmiar za pomocą tabel, bądź obliczyć samodzielnie, używając do tego wzoru na obwód okręgu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że tak wykonane obliczenia mogą być niedokładne przez miejsce, w którym palec zostanie zmierzony bądź użyty przelicznik.

Należy pamiętać, że nieudany zakup zawsze można zwrócić bądź wymienić, zależnie od regulaminu sklepu. W przypadku wadliwych produktów, można powołać się także na rękojmię lub reklamację.

Chociaż sklepy internetowe mają w ofercie szerszy asortyment i nierzadko proponują atrakcyjniejsze ceny, warto zastanowić się, czy nie lepiej dokonać zakupu stacjonarnie. Mając możliwość przymierzenia i sprawdzenia tego, co wybieramy, zmniejsza się ryzyko niezadowolenia z wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here