Jaki telewizor kupić?

Reklamy kuszą nas co chwilę nowymi propozycjami zakupu urządzeń, które jak twierdzą producenci zmienią nasze życie na lepsze. Prześcigają się oni między sobą sposobem wykonania reklam, efektami specjalnymi raz promocjami. Wśród takiego gąszczu informacji oraz kolorowych wizualizacji trudno się zdecydować na zakup chociaż by takiego telewizora. Jaki wybrać telewizor by być w pełni zadowolonym, skoro wszyscy sprzedawcy mówią, że ich asortyment jest najlepszy.
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym będzie stać nasze nowe, wymarzone okno na świat. Oczywiście każdy marzy o ogromnym ekranie jednak na małym metrażu całkowicie się to nie sprawdzi. Małe metraże powodują, że odległość widza od ekrany jest zbyt mała. To z kolei szkodzi naszym oczom oraz wpływa na ogólny komfort. Sprawdzą się tutaj telewizory 32 calowe i ewentualnie do 40 cali. Jeśli natomiast jesteś studentem i potrzebujesz telewizor do małego, wynajmowanego pokoju to i mniejsze, znacznie tańsze opcje również Cię zadowolą.
O tym, że na dużym metrażu taki telewizor po prostu gubi się w oczach chyba nie trzeba wspominać. Choć i tak dominującym czynnikiem przy zakupie urządzenia będzie pojemność naszego portfela. Te małe, proste telewizory z androidem, nie będące smart tv kupimy ju nawet za kwotę sześciuset złotych. Mowa tu o telewizorach, które mieszczą się w przedziale od dwudziestu kilku do około trzydziestu cali. Telewizory powyżej tej normy będą kosztować już w granicach tysiąca do półtora. Z kolei telewizory powyżej czterdziestu cali mieszczą się w granicach od dwóch do około trzech tysięcy złotych. Te większe jednak posiadają z reguły funkcje smart. Największym majstersztykiem jest tutaj połączenie tejże funkcji z systemem android. Nasz telewizor może stać się w ów czas jednym z głównych elementów naszej sieci domowej. Możemy dzięki temu grać w gry wykorzystując wielki ekran, oglądać filmy z smartfona itp. Ponadto możemy pokusić się również o zakup telewizora z prawdziwą funkcją ambilight, która nie polega tak na prawdę na kilku diodach led świecących na ścianę światłem stałym. Oryginalna funkcja świeci światłem o różnych barwach w sposób dynamiczny, dopasowujący się do zawartości wyświetlanej na ekranie w czasie rzeczywistym. Sprawdza się to przy scenach akcji, kiedy to możemy poczuć się w centrum wydarzeń. Funkcję tą możemy również przenieść na pole odtwarzania dźwięku, gdzie możemy podczas domówki stworzyć warunki panujące jak na dyskotece. Również gracze będą zadowoleni ze specjalnego trybu gamingowego, który dodatkowo wzbogaca doznania wizualne podczas rozgrywki.
Nie można również zapominać o głośnikach w jakie wyposażony jest nasz telewizor. Oczywiście bez porządnego soundbaru i tak się nie obędzie, jednak jest to dodatkowy koszt i zależy nam by wbudowane nagłośnienie nie kuło nas w uszy trzeszczącym, płaskim, metalicznym dźwiękiem. Innym z kolei ważnym elementem jest sam pilot. Niektóre z nich posiadają wbudowaną klawiaturę, która umożliwia bardzo sprawne wyszukiwanie fraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here