Jak wybrać wózek spacerowy?

Kiedy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży, od razu rozpoczynamy przygotowania wyprawki dla nowego członka rodziny. Kupujemy bezpieczny fotelik samochodowy, łóżeczko koniecznie drewniane z atestami, muślinowe ubranka i najlepsze kosmetyki. Korzystamy z licznych porad doświadczonych matek w internecie, a niekiedy sugerujemy się tylko opiniami znanych osób. Oczywiście należy pamiętać, że gwiazdy występujące w takich spotach dostają ogromne wypłaty finansowe i nie zawsze parzą na promowany produkty obiektywnie. Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i umiar przy kompletowaniu wyprawki, ostatecznie nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda kiedy narodzi się mały człowiek, a także jakich będzie gabarytów.
Kiedy w końcu urodzimy swoje wymarzone dziecko, rozpoczynamy przechadzki na długie spacery osiedlowymi uliczkami, po parkach, a także podmiejskich lasach. Noworodek najczęściej przesypia całe dnie, dlatego mamy czas na zwiedzanie okolicy. Kiedy dziecko troszkę podrośnie, zaczynamy planować zmianę wózka. Głęboka gondola przestaje być wygodna, tym bardziej jeśli często wkładamy ją do samochodu lub musimy przemieszczać się windą pomiędzy piętrami. Mobilność dużego wózka jest często duża gorsza niż spacerówki, stąd wiele osób szybko postanawia ją wymienić. Duży wpływ ma na to również pogoda, bowiem latem przy wysokich temperaturach, wentylacja w gondoli jest bardzo mała, a niemowlę najzwyczajniej w świecie się znacznie poci. Jaki wózek spacerowy więc wybrać aby spełniał nasze wymagania, był odpowiedzi i bezpieczny dla niemowlęcia, a co najważniejsze posłużył nam przez wiele miesięcy?
Przede wszystkim musimy zastanowić się po jakim terenie będziemy jeździli. Jeśli uwielbiamy dalekie podróże, dużo spacerujemy po górskich ścieżkach to nasz wózek powinien mieć pompowane koła i amortyzatory. Przydałaby się również duża buda chroniąca dziecko przed słońcem i kleszczami. Wózek nie może być również zbyt ciężki, bowiem pchanie go pod górę, stanie się męczące i w konsekwencji zrezygnujemy ze zwiedzania. Dobrym rozwiązaniem dla rodziców lubiących off-road będzie zakup np. Bebetto Nicko – wózka ważącego osiem kilo, na dużych, skrętnych kołach, które można zablokować, a także fotelem, który jest 3 punktowy i można położyć dziecko spać.
Jeśli natomiast mieszkamy w dużym mieście i korzystamy ze spacerówki głownie na prostych, asfaltowych drogach i równych chodnikach możemy wybrać zupełnie innych wózek. W takim wypadku małe kółka i brak amortyzacji nie będzie przeszkodą. Dobrze jednak aby kółka były skrętne, co znacznie ułatwi nam manewrowanie pomiędzy sklepowymi półkami czy ludźmi na zatłoczonych ulicach. Jeśli będzie wnosić wózek po schodach lub klatce w bloku, jego waga również nie powinna przekraczać 5 kilo. Inaczej każdy spacer będzie nam się kojarzył z udręką, a z czasem i kręgosłup o sobie przypomni.
Zakup wózka nie jest łatwym wyborem, dlatego warto wszystko dokładnie przeanalizować. Najważniejsze, abyśmy dokładnie poznali własne potrzeby i to właśnie do nich, dostosowali zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here