Co pasuje do szarego?

Szare kolory co jakiś czas wracają do łask. Stawiają na nie projektanci i dekoratorzy wnętrz, a za nimi podążają rzesze zwykłych ludzi, bo szary kolor nie oznacza już nijakości i braku pomysłu, wręcz przeciwnie jest oznaką znajomości aktualnych trendów i bycia na czasie.

Jaki kolor do szarego?

Odpowiedź jest bardzo prosta, do szarego pasuje praktycznie każdy kolor. Szarości są na tyle uniwersalnymi barwami, że można je bezproblemowo łączyć z prawie wszystkimi innymi kolorami. Czerń i szarość to bardzo eleganckie połączenie, pasujące do wydarzeń biznesowych, przy czym czarny kolor nadaje charakteru całej stylizacji, Z kolei połączenie koloru białego z szarościami, również jest eleganckie, ale wymowa całego stroju jest odrobinę delikatniejsza, niż w przypadku wcześniejszego zestawu (szarość i czerń).

Czy można łączyć szarości z żywszymi kolorami? Oczywiście, że tak. Szary kolor może wydawać się smutny, ponury i bez wyrazu, Nie będzie pasował do każdego typu urody, lecz to nie oznacza, że powinniśmy z niego zrezygnować. Wręcz przeciwnie – kilka elementów naszej garderoby powinno być właśnie w takim kolorze. Jednakże, żeby ożywić trochę stylizację, możemy przełamać szarości czymś kolorowym. Soczysta zieleń lub krwista czerwień rozświetlą trochę nasz zestaw i nadadzą mu ekstrawaganckiego charakteru. Ze sztuczki tej korzystają światowej sławy projektanci z bardzo dobrym rezultatem, nic więc nie stoi na przeszkodzie, byśmy i my wprowadzili żywsze elementy do naszych szarych stylizacji.

Szary plus szary? Może to być bardzo ciekawe połączenie, lecz trzeba uważać. Szare kolory oferują nam wiele odcieni i barw, od jasnoszarych niczym mgły poranka, przez popielate szarości, na grafitowych i ciemnych odcieniach kończąc. Można je dowolnie łączyć, ale należy pamiętać, by góra zawsze była przynajmniej o jeden odcień jaśniejsza od dołu. Nie odwrotnie lub co gorsza wszystko w jednym kolorze (nie chcemy przecież wyglądać jak szara, bezkształtna masa).

Szary kolor coraz częściej gości również w naszych mieszkaniach i domach. Chętnie sięgamy po niego podczas remontów i odświeżania pokoi. Ostatnio królują szarości i biele, wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep remontowo budowlany, by przekonać się o tym na własne oczy, Szare kolory w mieszkaniu, mają też wymiar praktyczny – nie widać na nich tak szybko upływającego czasu i osiadającego na ścianach kurzu. Ale jeżeli obawiamy się szarości w mieszkaniu, zawsze możemy przełamać chłodne kolory jakąś żywszą barwą. Świetnie sprawdzają się czerwienie (szczególnie w sypialni, dzięki czemu stworzą w pokoju bardziej intymną atmosferę) lub błękity (dla kuchni albo łazienek).

Jak widać szarość jest kolorem stawiającym przed nami bardzo dużo możliwości. Jej szerokie zastosowanie pozwala nam na dowolne połączenia, ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Jest to kolor bezpieczny, ale nie musi być nudny, przełamany ciekawymi, żywymi dodatkami wywinduje nasz styl na wyższe poziomy wtajemniczenia. Nie bez powodu szary kolor jest numerem jeden ostatnimi czasami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here