Instalacja gazowa w samochodzie

Zakup samochodu to nie łatwe zadanie. Praktycznie każdy z nas marzy o własnych czterech kółkach. Dziś nie jest to wydatek, którego nie bylibyśmy w stanie ponieść. Samochody używane bywają tańsze od rowerów. Oczywiście nie powinniśmy wymagać od nich zbyt wiele. Z punktu A do punktu B jak najbardziej nas jednak dowiozą, a to jest dla wielu osób nadal najważniejsze.
Jeśli planujemy zakup samochodu to powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę koszty eksploatacji pojazdu. Na początku najlepiej, aby były one jak najniższe. Z tego też powodu powinniśmy wybrać samochód na gaz. Niektórzy uważają, że lepszym wyborem będzie diesel. Są oni jednak w błędzie, ponieważ w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym awarii może ulec znacznie więcej elementów, niż w przypadku samochodu zasilanego gazem LPG.
Zadajmy więc sobie pytanie, jakie auto na gaz warto kupić? Przede wszystkim takie, które posiada jeszcze przez długi okres czasu ważną homologację na butlę. W sieci jest naprawdę masa ogłoszeń aut z instalacją gazową. Możemy oczywiście kupić auto bez założonej instalacji i zlecić jej montaż wyspecjalizowanej firmie. Jeśli trafimy prawdziwą perełkę w benzynie bez gazu, to rzeczywiście warto to zrobić. Trzeba się jednak liczyć z tym, że instalacja gazowa, to w dzisiejszych czasach z reguły wydatek rzędu 2500-3000 złotych. Mowa o instalacjach sekwencyjnych do większości popularnych samochodów osobowych. Zdarza się jednak, że instalacja może kosztować nawet drugie tyle, jeśli ma funkcjonować w znacznie droższym pojeździe z dużym, skomplikowanym silnikiem.
Kupując auto z instalacją gazową przede wszystkim sprawdzajmy papiery na instalację. Bez odpowiedniej dokumentacji lepiej sobie zakup auta odpuścić. Instalacja gazowa może być montowana w każdym pojeździe. Nie ma znaczenia czy jest to kombi, sedan, czy jakiś inny pojazd. Zwróćmy jednak uwagę na to, że butla gazowa zajmuje sporo miejsca w bagażniku dlatego w przypadku małego auta może być to całkiem sporym utrudnieniem. Jeśli chcemy auto przerobione na gaz, to powinniśmy wybrać pojazd z dosyć sporym bagażnikiem, aby nie brakowało nam miejsca, które zajmie butla. Najpopularniejsze samochody w gazie to pojazdu kombi. Dużo osób montuje butlę w miejscu koła zapasowego dzięki czemu nie zajmuje ona miejsca w bagażniku. Koło jednak trzeba wozić w specjalnym pokrowcu i umieścić w bagażniku, przez co miejsca nadal jest mało, bądź zrezygnować z koła zapasowego. Całkowita rezygnacja z koła jest sporym błędem, ponieważ awaria opony może się zdarzyć każdemu z nas. Warto w takim przypadku zakupić chociaż zestaw naprawczy. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie pośród właścicieli pojazdów z instalacją gazową. Zaufanie do zestawów naprawczych jest niewielkie. Czy jest to jednak słuszne? Otóż tak naprawdę zestaw naprawczy w większości przypadków nie pomoże i nie naprawi przebitej opony. Tylko w niewielkich usterkach się on sprawdza. Opona taka jest jednak po użyciu zestawu naprawczego do wyrzucenia i nie powinniśmy na niej przejechać zbyt dużej ilości kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here