Ideał

Amplituner to podstawowy sprzęt każdego pasjonata muzyki. Urządzenie to jest połączeniem elektroakustycznego wzmacniacza zwanego amplifierem oraz tunera czyli odbiornika radiowego. W amplitunerze wyróżniamy kilka bloków działowych. Jednym z nich jest analogowy bądź cyfrowy tuner, kolejne to wejścia/wyjścia, dekodery audio oraz zespół zasilaczy. Cena amplitunera zależy od jakości jak również precyzji wykonania i funkcji.
W tym poradniku nakreślę jaki amplituner wybrać by służył długo, dobrze i nie przekraczał naszych możliwości finansowych.
Pierwszym amplitunerem, który omówię będzie Denon AR-X1400H (czarny). Ten znakomity amplituner to istny bestseler rynku audio. Sprzęt wyposażony jest w liczne dekodery dźwięku wielokanałowego, wbudowany korektor, regulację tonów, filtr konturowy oraz moc muzyczną przedziału 7 x 145 W. Dodatkowo amplituner posiada cyfrowy tuner z połączeniem Wi-Fi oraz Air play. Sprzęt ma niewielką wagę ośmiu kilogramów co pozwala bez problemów go przenosić oraz transportować. Cena tego amplitunera to niecałe tysiąc osiemset złotych co na sprzęt takiej klasy jest niedużym wydatkiem. Denon AR-X1400H to sprzęt polecany dla każdego kto amatorsko zajmuje się muzyką i chce słuchać jej w dobrej jakości z zastosowaniem wysokich technologii.
Kolejnym amplitunerem, który omówię będzie Yamaha MusicCast RX-A870 AVENTAG. Jest to profesjonalny sprzęt i cenowo stoi dużo wyżej niż poprzednio opisywany Denon AR-X1400H. Cena Yamaha MusicCast RX-A870 AVENTAG to ponad pięć tysięcy osiemset złotych. Jednakże urządzenie warte jest swojej ceny z uwagi na mnogość funkcji i znakomitą jakość dźwięku. Yamaha posiada osiem kanałów dźwiękowych każdy o mocy 160 W. Posiada wbudowane radio internetowe oraz łącza: Bluetooth, DLNA, Wi-Fi, Virtual Presence Speaker i wejście Phono dla odtwarzania z płyt winylowych. Amplituner dekoduje też sygnał 4 k co pozwala używać go jako wzmocnienie kina domowego czy telewizora. Sprzęt można też podłączyć do syntezatora, gitary elektrycznej czy perkusji z wzmocnieniem elektronicznym. Amplituner Yamaha to więc dobry wybór dla profesjonalistów jak i amatorów pragnących najwyższej jakości dźwięków.
Dobrym wyborem są też amplitunery firmy Pioneer. Zakład znany z profesjonalizmu stworzył kilka modeli amplitunerów, które stały się klasykami na rynku muzycznym. Jednym z takich bestselerów jest Pioneer SX-S30DAB. Sprzęt posiada odbiornik stereo z 2 x 80W, ośmioma wejściami USB oraz trzema złączami HDMI. Ponadto amplituner wyposażono w nowinkę techniczną – stemem korekty przestrzennej MCAC. Pozwala on automatycznie ulepszać jakość dźwięku jeżeli pojawiają się w nim zakłócenia. To znakomite rozwiązanie w przypadku odbioru sygnału z radia czy satelity gdyż pomimo szumów i niedoskonałości dźwięku, używając naszego odtwarzacza Pioneer będziemy się zawsze cieszyć doskonałą jakością dźwięku.
Dla miłośników polskiej myśli technicznej poleca się amplitunery RADMOR. Produkowane na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku wciąż zaskakują jakością dźwięku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here