Aparat na wakacje

Każde święta, wyjazd, wspólne wakacje, niosą ze sobą mnóstwo szczęśliwych chwil. Od czasu wynalezienia fotografii, możemy je zatrzymać, wracać do nich i wspominać. Oczywiście współczesne aparaty różnią się od tych z początku ubiegłego wieku. Jakość zdjęć i rozmiary wskazują na ogromną przepaść technologiczną. To jaki aparat wybierzemy, zależne jest od tego, czego po nim oczekujemy. Czy ma to być tylko i wyłącznie proste urządzenie do robienia okolicznościowych fotografii, czy też zaawansowany sprzęt, dzięki któremu możemy zaspakajać swoje pasje artystyczne.

Do zastosowań artystycznych, obecnie najbardziej nadają się lustrzanki. Spośród wielu firm, przedstawiających w tym zakresie swoją ofertę, bezspornie rynek podzielił się pomiędzy Nikona i Canona. To najbardziej rozpowszechnione marki, pomiędzy nie tylko amatorami. Niekończąca się dyskusja o wyższości jednej marki nad drugą, przypomina tą o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Każde ma swoich zagorzałych zwolenników.

Aparaty te, w odróżnieniu od tradycyjnych, analogowych. pracują już w technologii cyfrowej. Kupując taki aparat otrzymujemy body, do którego według własnego uznania i potrzeb możemy dokładać różne obiektywy. Uniwersalne o zakresie ogniskowych od 18-70 mm, obiektywy szerokokątne, teleobiektywy, a także obiektywy makro. Tylko od nas i naszych zainteresowań zależy, który wybierzemy. Oczywiście nie są to tanie rzeczy, ale dla pasjonatów przecież pieniądze się nie liczą. Dzięki takim aparatom wykonamy doskonałe technicznie zdjęcia. Jednak jest to sprzęt, który wymaga od użytkownika, albo podstawowych umiejętności i wiedzy, albo chęci do nauki. Na pewno, kupienie takiego aparatu tuż przez wakacyjnym wyjazdem nie jest dobrym pomysłem, Możemy być później zawiedzeni tym co otrzymamy.

Najbardziej popularne jednak są aparaty kompaktowe. Stanowią one jakby drugi biegun na rynku aparatów cyfrowych. Proste w użytkowaniu, o zwartej, kompaktowej budowie. Do ich obsługi nie jest wymagana jakaś szczególna wiedza. Ich konstrukcja sprawia, że nasze zadanie polega tylko na naciśnięciu migawki. Aparat dzięki zaawansowanym rozwiązaniom, sam dobierze odpowiedni czas i przesłonę. Zastosowane programy tematyczne, pozwolą nam na wykonanie bardzo dobrego zdjęcia, czy to o świcie, czy podczas pokazu sztucznych ogni. Uwiecznią zachód słońca, a nawet wykryją uśmiech fotografowanej osoby. Coraz mocniejsze i szczelne obudowy pozwalają zabrać je na wędrówkę wysoko w góry, lub wskoczyć z nimi do wody. Mierząc jakość sprzętu, jego użytecznością, to zdecydowanie to porównanie wygrywają aparaty kompaktowe. Co do marki to już nie ma ona tu takiego znaczenia jak przy lustrzankach. Oczywiście Nikon i Canon również nie oddają tak łatwo rynku i każdego roku pojawiają się nowe coraz lepsze modele też w tym segmencie.
Jadnak to jaki aparat wybierzecie, zależy wyłącznie od waszych preferencji. W sklepie sprzedawca, jeśli uda się spotkać kompetentnego w tej dziedzinie, z pewnością udzieli dodatkowych informacji, które pomogą podjąć ostateczną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here