Mezoterapia igłowa

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę poświęca się wyglądowi zewnętrznemu, w wyniku czego wiele osób korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, której wykonanie służy zaaplikowaniu skórze wszelkiego rodzaju składników regenerujących, nawilżających, odżywczych oraz upiększających. Zabieg mezoterapii igłowej poprzez spłycenie zmarszczek, usunięcie niedoskonałości, ujędrnienie oraz regenerację, skutkuje znaczącą poprawą wyglądu.

Tego rodzaju proces możemy przeprowadzić niemal na każdej części naszego ciała, ale największym powodzeniem cieszy się oczywiście twarz oraz dłonie.

Zabieg mezoterapii igłowej pomaga również w walce z łysieniem oraz nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Doskonale sprawdza się podczas redukcji cellulitu, zwłaszcza na pośladkach, udach oraz brzuchu.

Zabiegi wykonuje się również w celach profilaktycznych, mających na celu zapobiegnięcia pojawieniu się zmarszczek, powstaniu cellulitu lub łysienia.

Dokładny przebieg procesu jest zazwyczaj omawiany osobiście podczas spotkania poprzedzającego zabieg, ale istnieje również możliwość samodzielnego pogłębienia wiedzy w tym temacie poprzez zapoznanie się z materiałami zamieszczanymi na stronach internetowych klinik estetycznych (m. in. www.wrosinski.pl).

Na czy polega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do naszej skóry na głębokość około trzech milimetrów specjalnej mieszanki składników odżywczych, której skład jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta. Zazwyczaj wykorzystywanymi substancjami są witaminy z grupy A, C oraz E, kwas hialuronowy, a także składniki pochodzenia naturalnego, takie jak algi, zielona herbata. Rozstaw nakłuć, w zależności od części ciała oraz oczekiwanych efektów, wynosi od pięciu do dziesięciu milimetrów. Ze względu na to, iż dla większości osób korzystających z tego rodzaju zabiegów, liczne nakłucia powodują uczucie dyskomfortu, to zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg mezoterapii igłowej, ze względu na stopień skomplikowania powinien być przeprowadzany przez lekarza medycyny estetycznej.

Pomimo tego, iż mezoterapia igłowa na pierwszy rzut oka wydaje się być zabiegiem o małym stopniu skomplikowania, to niestety nie każdy może z niej skorzystać. Zabieg jest odradzany przede wszystkim kobietom w ciąży, a także karmiącym piersią. Wykluczone są również osoby, które zmagają się z uczuleniami, mają cukrzycę, a także cierpiące na nawracającą opryszczkę. Zabieg mezoterapii igłowej jest również zakazany pacjentom kardiologicznym oraz onkologicznym.

Efekty zabiegu są widoczne na pierwszy rzut oka, zaraz po opuszczeniu gabinetu lekarskiego i utrzymują się przez długi okres czasu. Można zauważyć zwiększone napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek oraz świetlistość cery. Najlepsze efekty uzyskuje się po sześciu cyklach, przyjmowanych w dwutygodniowych odstępach. Aby zachować uzyskane efekty mezoterapia igłowa powinna być powtarzana przynajmniej co kilkanaście tygodni.

Można spotkać się również z bezinwazyjną mezoterapią bezigłową, która jest przeprowadzana przy użyciu impulsów elektrycznych. Zabieg polega na rozszerzeniu gruczołów oraz ujścia mieszków włosowych, a efekty są bardzo zbliżone do tych, które uzyskuje się w metodzie tradycyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here