dlaczego warto się nawadniać?
fot. Pexels.com

Bez wody nie ma życia. W ponad siedemdziesięciu procentach składamy się z wody, dlatego picie jej odpowiednich ilości jest bardzo ważne dla zdrowia naszego organizmu. Jakie korzyści zdrowotne ma właściwe nawadnianie się?

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/dlaczego-woda-jest-tak-wazna-dla-zdrowia/

Woda zdrowia doda

Woda to ważna część naszego życia. Bez niej szybko stracilibyśmy dobre zdrowie. Dorosły człowiek powinien pić od 2 do 3 litrów dziennie, aby jego organizm był właściwie nawodniony. Nie należy jednak przesadzić z ilością przyjmowanych płynów, bo wszystko w nadmiarze jest szkodliwe, nawet drogocenna dla nas woda. Jakie korzyści niesie ze sobą picie właściwych dawek H2O?

Korzyści picia odpowiednich ilości wody

  • Lepsza wydajność – człowiek bez wody szybko się męczy i opada z sił. Odpowiednia ilość wody w organizmie zapewnia duże pokłady energii na co dzień. Dobre nawodnienie pomaga także zachować jasność umysłu i polepszyć koncentrację. 
  • Lek na bóle głowy – odwodnienie może prowadzić do napadów migreny. Jeśli zmagamy się z częstym bólem głowy, warto regularnie sięgać po szklankę pełną wody.
  • Likwiduje zaparcia – jeśli cierpimy na zaparcia, woda pomoże nam je zwalczyć lub wyraźnie złagodzić. Picie dużych ilości płynów pozwala rozrzedzić twarde masy kałowe, ułatwiając w ten sposób wypróżnienie. 
  • Pomaga w leczeniu kamieni nerkowych – woda jest zbawienna przy leczeniu tej dokuczliwej przypadłości nerek. Kamienie zalegają w przewodach moczowych i nerkach. Duże ilości wody są w stanie je wypłukać i przeciwdziałać ich ponownemu powstawaniu. 
  • Zbawienna podczas odchudzania – picie pokaźnych ilości wody oczyszcza nasz organizm z toksyn i zapobiega jej nieestetycznemu magazynowaniu się pod naszą skórą. Co więcej, H2O pomaga zapełnić żołądek, przez co nie odczuwamy głodu i jesteśmy mniej skorzy do podjadania.
  • Dobra na kaca – alkohol odwadnia organizm, dlatego czujemy się po nim zmęczeni i obolali. Jeśli pijąc napoje z procentami, będziemy się równocześnie odpowiednio nawadniali, następnego dnia nie będziemy zmagali się z objawami kaca.

Zobacz także: http://tubator.pl/czym-grozi-odwodnienie-organizmu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here