lokówkoprostownica
fot.: pexels.com

Czasem, aby nadać swoim włosom oryginalnego wyglądu, warto sięgnąć po takie urządzenia do stylizacji jak lokówka czy prostownica. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy warto kupować każde urządzenie osobno, czy może lepiej zdecydować się na lokówkę i prostownicę w jednym. Co wybrać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/lokowko-prostownica/

Czym jest lokówko-prostownica?

Urządzenie to, to nic innego jak połączenie lokówki z prostownicą. Dzięki temu, korzystając z tego samego sprzętu, można uzyskać różnorodne efekty. Aby sprzęt można było rzeczywiście uznać za funkcjonalny, warto zakupić model, który będzie posiadał odpowiedni rodzaj płytek oraz właściwą moc i temperaturę.

Ponadto, bardzo istotne jest to, aby wybrany model posiadał: jonizację (dzięki której włosy są bardziej wygładzone, a ponadto mniej podatne na uszkodzenia), wytwarzanie pary (rozluźnia ona włókna włosów i je odbudowuje), funkcje prostowania włosów na mokro (co jest w tym przypadku całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem), ultradźwięki (dzięki systemowi drgań włosy są bardzo dokładnie wygładzone) i wiele innych. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do innych urządzeń, lokówko-prostownica często jest wyposażona w substancje kosmetyczne, które zabezpieczają włosy przed dodatkową temperaturą.

Czy używanie lokówko-prostownicy jest bezpieczne?

Wiele kobiet, które decydują się na zakup tego urządzenia, zastanawiają się nad tym, czy jest ono bezpieczne. Okazuje się, że tak – wystarczy tylko odpowiedni dobór sprzętu do indywidualnych potrzeb i stanu włosów. Co więcej, dobry sprzęt nie tylko nie niszczy włosów, ale chroni je przed uszkodzeniami, a także może je odżywić i zregenerować.

Aby wybrać odpowiedni sprzęt, należy kierować się takimi kwestiami jak: rodzaje i rozmiar płytek, moc urządzenia, maksymalna temperatura jaką można ustawić i wiele innych. Warto jednak pamiętać, że nie tylko wybrany model jest najważniejszy – należy umiejętnie używać urządzenia. Przestrzegając kilku podstawowych zasad, nie tylko nie zniszczy się włosów, ale także uzyska się piękną fryzurę.

Przeczytaj też: http://tubator.pl/czy-warto-samodzielnie-farbowac-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here