sucha skóra na głowie
fot. pexels.com

Skóra na naszej głowie również powinna być poddawana regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, które poprawią jej kondycję. Zazwyczaj jest to miejsce, które nas średnio interesuje, ze względu na to, że nie widzimy jego stanu na co dzień, bo przykrywają ją włosy. Jednakże o skórę głowy należy również odpowiednio dbać!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sucha-skora-glowy-jak-sobie-z-nia-radzic/

Skóra głowy

Skóra głowy również produkuje sebum i również się poci. Można to odczuć zwłaszcza latem, gdy na dworze panują wysokie temperatury. Jednakże jest to także miejsce, w którym rosną nasze włosy, a więc kryją się w jej warstwach mieszki włosowe, odpowiedzialne za produkcję pojedynczych włosów, które z kolei zdobią w komplecie naszą głowę.

O skórę głowy również należy prawidłowo dbać. I jeśli myślisz, że wystarczy tylko umyć włosy szamponem i odżywką, to jesteś w błędzie! Skóra głowy ma również swoje wymagania, które należy spełnić.

Jak dbać o skórę głowy?

Przede wszystkim powinnaś regularnie przeprowadzać peeling na swojej skórze głowy. Wystarczy to robić raz w tygodniu. Możesz kupić gotowy peeling, który ci służy na całym ciele lub przygotować naturalny z np.: sody oczyszczonej i soku z cytryny. Doskonale sprawdzi się również peeling enzymatyczny, który jest w postaci pasty i łatwo się go nakłada.

Oprócz peelingu warto również wykonywać masaż skóry głowy, którym pobudzisz mieszki włosowe do wzrostu twoich włosów. Jeśli narzekasz, że włosy ci wypadają lub jest ich za mało na twojej głowie, to koniecznie wypróbuj masaże głowy. Możesz je wykonywać ręcznie lub za pomocą specjalistycznych rollerów.

Skórę głowy możesz również regularnie olejować olejem kokosowym. Nawilży to skórę, a także wpłynie pozytywnie na twoje włosy. Olej kokosowy świetnie odżywi skórę, a także poprawi jej kondycje, a i przy okazji nada twoim włosom naturalnego blasku.

Przeczytaj też: http://tubator.pl/jaka-szczotke-do-wlosow-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here