Jaki to film?

Wiele razy zdarza się tak, że przypomina nam się świetny film obejrzany przed laty. A może widzieliśmy gdzieś ukradkiem fragment i chcemy sprawdzić jaki to film. Z pomocą może przyjść internet.

Jeśli widziałeś kawałek czegoś wartościowego, pamiętasz dobry film ale nie wiesz jaki miał tytuł, a możesz szukasz dobrej komedii lub horroru – postaraj się przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów.

Jeśli bardzo ci zależy na odszukaniu produkcji, otwórz program do tworzenia tekstu lub weź kartkę i długopis i spisz wszystko co pamiętasz. Czytaj wielokrotnie swoje notatki, z pewnością za którymś razem przypomnisz sobie więcej szczegółów. Jeśli w głowie masz kompletną pustkę i wiesz, że napisałeś wszystko co mogłeś – przypomnij sobie aktorów, którzy wcielali się w główne role. Dzięki temu, możesz sprawdzić ich dorobek filmowy i natrafić na to, czego szukasz. Jeśli nie możesz przypomnieć sobie nazwisk głównych postaci, popatrz na zdjęcia w internecie. Możliwości masz wiele, możesz szukać na portalach z ploteczkami, na stronach poświęconych aktorom lub filmom.

Czy był to polski film? zagraniczna produkcja? Lektor czy napisy? To wszystko może okazać się kluczowe przy odnajdywaniu odpowiedzi na nurtujące cię pytanie.

Spróbuj podpytać osób które oglądały z tobą wspólnie film, możesz też pytać na różnego rodzaju forach internetowych. Możliwe, że nawet jeśli podasz niewiele informacji, znajdzie się osoba, która doskonale wie czego szukasz! Przytocz jak najwięcej szczegółów, opowiedz jaki to był gatunek filmu, jakie budynki pamiętasz, gdzie toczyła się akcja, jak wyglądał dom lub biuro głównego bohatera – czym się zajmował, ilu aktorów grało… Spróbuj zagłębić się w swoich wspomnieniach i odszukać jak najwięcej detali, wszystko może mieć znaczenie.

Być może więcej osób boryka się z tym problemem i uda ci się odnaleźć specjalne strony internetowe z taką tematyką. Nie pozwól aby pytanie: jaki to film? dręczyło cię długo.

Dlaczego tak zależy ci na odszukaniu odpowiedzi? Chciałbyś zobaczyć wartościowe produkcje, lub informacje? Interesujesz się kinem i szukasz ambitnych filmów? A może jesteś fanem danego aktora i chcesz znać jego produkcje?

Internet jest kopalnią wiedzy, jednak nie zawsze możemy znaleźć w nim odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Jeśli zależy ci na odszukaniu odpowiedzi, a internet nie pomógł – sprawdź w bibliotece, poszukaj w archiwach kina, przejrzyj starą prasę. To wszystko może okazać się rozwiązaniem twojego problemu. Być może ta sytuacja zainspiruje cię do stworzenia bazy danych z filami lub serialami. W przyszłości osoby, które borykają się z podobnym do twojego problemem będą miały znacznie ułatwione zadanie.

Horror, komedia, obyczajowy, film akcji, dramat? Każdy gatunek może przekazać wartościowe treści lub całkowicie nas zaskoczyć – zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Obecność najpopularniejszych aktorów na planie nie gwarantuje wysokiej jakości ukończonego dzieła kinematografii. Niezależnie od tego, jaki był film, którego szukasz – rozwiąż swój problem. Niech to pytanie cię nie dręczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here