Co warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów

Łysienie to jedna z bardziej stresujących sytuacji zdrowotnych. Chociaż w żaden sposób bezpośrednio nie zagraża życiu, może spowodować ogromny dyskomfort, wpłynąć na nastrój, przyczynić się do pojawienia się depresji czy obniżonej samooceny. Tak naprawdę tak głęboko utratę włosów mogą przeżywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zadbana fryzura jest przecież bardzo ważnym elementem wizerunku współczesnego człowieka. Co zrobić, gdy włosy nadmiernie wypadają? Klinika włosa Warszawa i konsultacje z trychologiem to jedna z rzeczy, którą można zrobić dla swojego zdrowia.

Przeszczep włosów Warszawa

Klinika włosa warszawa jest miejscem, w którym będziemy mogli kompleksowo zbadać o stan naszych włosów. To również tam otrzymamy odpowiedź na pytanie o to, czy przeszczep włosów Warszawa jest metodą leczenia polecaną w konkretnym przypadku. Jeżeli chodzi o wszczepianie włosów, to niestety nie każdy pacjent będzie mógł skorzystać z tego leczenia. Ostateczna decyzja jest podejmowana przez lekarza trychologa, który na podstawie badania stanu włosów i skóry głowy pacjenta, a także wywiadu będzie mógł ocenić, czy przeszczep da pozytywne rezultaty.

Jak przebiega wszczepianie włosów

Jeżeli chodzi o sam zabieg, to podczas tej procedury medycznej ze skóry głowy pacjenta pobierane są tak zwane grafty, a zatem mieszki włosowe wraz z cebulką i kawałkiem skóry. Podczas jednego zabiegu mogą być one pobrane w liczbie nawet 1500. Następnie są one wszczepiane w nagie miejsca na skórze głowy pacjenta. To jest dosyć czasochłonne, niezwykle precyzyjne, dlatego też wykonywane przez nowoczesne roboty obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu całe postępowanie jest stosunkowo mało inwazyjne i pacjent wróci do pełnej sprawności w ciągu kilku dni.

Efekty zabiegu

Każdy z pacjentów oczekuje na efekty zabiegu. To bez wątpienia jeden z bardziej emocjonujących okresów w życiu. Kiedy można spodziewać się pierwszych włosów? Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na pełne zagojenie się skóry oraz pojawienie tak zwanych baby hair trzeba poczekać około 5 lub 6 tygodni. To właśnie wtedy na skórze głowy w miejscach, w których zostały przeszczepione włosy, pojawi się bardzo delikatny puszek. To dobry sygnał świadczący o tym, że cała procedura medyczna przebiegła pozytywnie. Jednym słowem zabieg się udał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here