Jakie soczewki kontaktowe wybrać

Soczewki kontaktowe w ciągu ostatnich paru lat stały się bardzo popularną metodą korygowania wad wzroku, stając się lubianą alternatywą dla okularów. Gwarantują komfort użytkowania, nieograniczone niczym pole widzenia, są dyskretne i oferują szereg możliwości. Bogata oferta soczewek kontaktowych pozwala każdemu użytkownikowi dobrać je odpowiednio do swoich indywidualnych potrzeb, czy to korygowania wad wzroku, czy też zmiany odcienia tęczówki w razie takiego kaprysu. Jakie soczewki kontaktowe wybrać w zależności od swoich potrzeb?

Dobór soczewek kontaktowych

Decyzję o stosowaniu soczewek kontaktowych jako sposobu korygowania wady wzroku należy podjąć wspólnie z lekarzem okulistą lub optometrystą, który jest w stanie zbadać dokładnie nasze oczy i dopasować do nich szkła kontaktowe. Każdy z nas ma bowiem inny układ optyczny oka, inne potrzeby, a co za tym idzie: inne uwarunkowania. Do szczególnie polecanych soczewek kontaktowych należą te wykonane z silikonowego hydrożelu, który jest najnowocześniejszym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji. Jednak u niektórych osób znacznie lepiej sprawdzają się soczewki hydrożelowe, odznaczające się miękkością, wysokim uwodnieniem i możliwością łatwiejszego dopasowania się do oczu. Są one zazwyczaj cenione i używane przez osoby o szczególnie wrażliwych oczach.

Jednodniowe soczewki kontaktowe czy soczewki wielokrotnego użytku?

Rozważając dobór soczewek kontaktowych, weźmy również pod uwagę ich rodzaj. Jednodniowe soczewki kontaktowe marki Acuvue, należą do szczególnie bezpiecznych i w pełni higienicznych sposobów korygowania wzroku. Decydując się na takie soczewki unikamy jakichkolwiek niedopatrzeń czy błędów związanych z ich pielęgnacją i zachowaniem higieny. Odznaczają się one ponadto wysoką przepuszczalnością tlenu, co zapobiega upośledzeniom struktur czy funkcji rogówki w wyniku jej niedotlenienia. Soczewki jednodniowe są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nimi. Nie muszą one pamiętać o konieczności zabierania ze sobą pojemnika na soczewki czy płynu do ich dezynfekcji, a same soczewki dają pełną wygodę nawet noszone kilkanaście godzin w ciągu dnia, co jest rzadsze w przypadku soczewek wielokrotnego użytku, jak dwutygodniowe czy miesięczne.

Jakie soczewki więc warto wybrać? Wszystko zależy oczywiście przede wszystkim od wady wzroku, indywidualnych uwarunkowań czy też trybu życia, jaki prowadzimy i z którego nie chcemy zrezygnować. Warto wiedzieć, jakie możliwości dają nam soczewki, nawet używane naprzemiennie z okularami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here