Jakie ręczniki bawełniane warto wybierać

Podczas wyboru oraz zakupu ręczników bawełnianych warto zwracać uwagę nie kilka ich cech, które przekładają się na ich późniejsze wygodne użytkowanie. Poszczególne produkty mogą się zatem różnić wyglądem, gramaturą, grubością czy ceną.

Dlaczego należy sprawdzać gramaturę ręcznika?

Poszczególne ręczniki bawełniane mogą się różnić gramaturą, która przekłada się na ich właściwości. W tym wypadku ręczniki o większej gramaturze są bardziej chłonne.

Czy warto wybierać ręczniki o wysokiej gramaturze?

Jak wspomniano powyżej, ręczniki o wysokiej gramaturze dobrze wchłaniają wodę. Z drugiej jednak strony, tego typu ręczniki są dość ciężkie. Schną one zatem dość długo, a wilgotne mają tendencję do wydzielania przykrego zapachu, zwłaszcza gdy są użytkowane w niewielkich łazienkach.

Czy warto wybierać ręczniki wykonane w 100% z bawełny?

Ręczniki wykonane w całości z bawełny są przyjemne w dotyku oraz dobrze pochłaniają wilgoć. Schną one jednak dość długo.Alternatywę dla ręczników bawełnianych stanowią produkty wykonane z bawełny oraz z bambusa. Włókna bambusa wykazują właściwości antybakteryjne, a więc ograniczają ryzyko rozwoju szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Tego typu ręczniki szybko schną, a więc w ich przypadku ograniczone jest również ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.

Czy podczas zakupu ręczników bawełnianych warto sugerować się ceną?

Oferowane w sprzedaży ręczniki bawełniane są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Dostępne są tanie produkty, które cechują się również dość niską jakością. Tego typu ręczniki bawełniane są cienkie i zamiast chłonąć wilgoć, jedynie przesuwają się po skórze. Ponadto, tanie i cienkie ręczniki łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Mogą również blaknąć. Większości tych wad tych pozbawione są ręczniki droższe. W tym przypadku w parze z wyższą ceną idzie dobra jakość produktów. Tego typu wysokogatunkowe wyroby przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd oraz pożądane właściwości. Nie ulegają one zmechaceniu, nie blakną oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie ręczniki można z powodzeniem suszyć mechanicznie. Wybór droższych ręczników jest rozwiązaniem, które gwarantuje ich komfortowe użytkowanie przez bardzo długi czas.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here