Chemioterapia

Zmiany rakowe są najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju. Pacjenci z diagnozą nowotworową w walce o powrót do zdrowia często są poddawani chemioterapii. Ta inwazyjna metoda lecznicza może zabijać komórki rakowe, ale także powodować błyskawiczne łysienie.

Rak to jeszcze nie wyrok

Nowotwór jest chorobą siejącą spustoszenie w całym organizmie. Pacjenci onkologiczni walczący o życie i zdrowie muszą poddawać się drastycznym kuracjom, które niszczą patologiczne zmiany, ale jednocześnie osłabiają organizm, powodując szereg dotkliwych skutków ubocznych. Jednym z nich jest wypadanie włosów często prowadzące do całkowitej łysiny. Proces odbudowywania się mieszków włosowych jest długotrwały. Czas leczenia jest więc dla osób dotkniętych chorobą szczególnie okrutny. Jednym ze sposobów na zamaskowanie spędzającej sen z powiek łysiny jest ukrycie jej pod peruką. Nowoczesne peruki w niczym nie przypominają swoich starszych, nienaturalnych poprzedniczek. Dzięki współcześnie dostępnym technologiom, zastępcza fryzura nie musi różnić się niczym od utraconych pukli.

Innowacyjne peruki naturalne – poczuj się dobrze w swojej skórze

Nowoczesne peruki tkane z naturalnych włosów słowiańskich, chińskich, indyjskich lub europejskich zapewniają utracony komfort i pewność siebie. Tkane ręcznie z najwyższą starannością do złudzenia przypominają fryzury stworzone przez Matkę Naturę. Na naturalny efekt wpływa nie tylko wykorzystanie starannie przygotowanych włosów pozyskanych bezpośrednio od ochotników, ale również innowacyjne metody tkania na bazach zlewających się ze skalpem. Włosy osadzone na bazie sprawiają wrażenie, jakby wyrastały ze skroni i linii czoła. Włosy mogą być zaczesywane w dowolnym kierunku (również spinane do góry), kręcone, prostowane i modelowane. Ponadto, tego typu wyroby zaskakują swoją trwałością – zadbana, regularnie myta i nawilżana peruka może służyć nawet przez kilka lat. Osobom leczącym się onkologicznie dedykowana jest specjalna grupa produktów – peruki medyczne. Podstawą wyrobów medycznych są szczególnie delikatne bazy, które nie podrażniają skóry głowy, nie powodują ucisku na mieszki włosowe i nie powodują tarcia mogącego uszkodzić cebulki. Wszystkie materiały użyte do ich produkcji posiadają certyfikaty potwierdzające ich neutralność dla skóry. Co ważne, peruki medyczne są częściowo refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowoczesne salony oferują produkty renomowanych marek, uznanych w branży perukarskiej. Nad komfortem każdej osoby przekraczającej próg sklepu czuwają doświadczeni doradcy. Ich zadaniem jest dopasowanie fryzury, która zatuszuje wszelkie niedoskonałości i podkreśli to, co warte jest wyeksponowania. Peruki naturalne dostępne są w całej palecie modeli różniących się długością, rodzajem cięcia, gęstością i strukturą. Wśród dostępnych produktów, oprócz peruk, znajdziesz turbany, chusty, dopinki i kosmetyki pielęgnacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here