Z dronem na urlop

Na dworze coraz cieplej, więc można by podładować baterie na świeżym powietrzu, prawda? Myśl o urlopie sprawia że ludzie uśmiechają się pod nosem myśląc co by zrobili gdyby tylko nie było ich w pracy. I rzeczywiście na urlopie można robić różne rzeczy. Można zaszaleć albo spędzić go spokojnie. Większość z nas wybierze oczywiście jakąś aktywność ze znajomymi lub rodziną, ale będą też samotnicy. Niezależnie od planów w urlopie najważniejsze jest żeby się odstresować i dobrze bawić. O ile nie jesteś osobą spontaniczną, to dobrze jest zaplanować co się będzie robiło.
Zastanów się jakie masz pasje i czy właśnie im chcesz poświęcić swój wolny czas.
Jeżeli twoje hobby nie nadaje się na urlop to może naucz się czegoś nowego? Zapewne potrafisz jeździć na rowerze, ale czy potrafisz pilotować drona? Te latające zabawki naprawdę mogą sprawić dużo radości, zwłaszcza mężczyznom. Fakty są takie że w miastach coraz częściej widzimy drony i już wkrótce umiejętność pilotażu może być tak powszechna jak prawo jazdy. Oprócz tego to zawsze jakaś możliwość zabłyśnięcia w towarzystwie.
W każdym razie żeby nauczyć się pilotować drona, trzeba drona mieć. Niestety oglądając filmy w sieci nie wyrobisz sobie odpowiednich nawyków i będziesz mieć tylko wiedzę teoretyczną. Aby nauczyć się latać musisz ćwiczyć i poznać swoją maszynę. Powstaje dość oczywiste pytanie jaki dron będzie dobry dla początkującej osoby? Pamiętaj że chcesz tylko nauczyć się latać, a nie zostawać zaraz zawodowym pilotem więc dron nie musi być drogi. Bez problemu znajdziesz drona do nauki za 200zł, a nawet poniżej stówy. Szukaj modelów opisywanych jako wytrzymałe i dla początkujących. Kiedy już będziesz fizycznie posiadać drona przeczytaj instrukcję. To ważny punkt, nie pomijaj go. Czasem możesz się dowiedzieć o całkiem ciekawych funkcjach, które w innym przypadku pozostałyby niewykorzystane. Z instrukcji dowiesz się też jak ładować baterie i wykonywać podstawowe manewry, to na początek wystarczy.
Potrzebujesz teraz miejsca do latania. O ile nie kupiłeś bardzo małego drona, to raczej nie lataj w domu. Idealna byłaby przestronna hala, ale otwarta przestrzeń w bezwietrzny dzień też się nada. Zacznij od przyzwyczajenia się do kontrolera. Zazwyczaj lewa dźwignia odpowiada za ruch góra dół, a prawa za kierunki w poziomie. Na razie zapomnij o prawej, ponieważ interesuje Cię wyłącznie lewa. Naucz się tak dawkować ciąg żeby dron zawisł w powietrzu nieruchomo. Utrzymywanie wysokości to absolutna podstawa i musisz to opanować. Kiedy już nie będzie problemów z wysokością dodaj ruchy prawą dźwignią. Lataj według różnych figur geometrycznych żeby oswoić się z różnymi kierunkami. Kiedy opanujesz również ten etap pozostają jeszcze skręty, które wykonujesz lewą dźwignią. Dodaj jeszcze kilkadziesiąt godzin praktyki i możesz nazywać się pilotem.
Teraz kiedy już umiesz latać koniecznie weź drona na urlop. Będziesz w stanie zrobić zdjęcia i filmy z zupełnie nowej perspektywy. Z pewnością twoi znajomi będą Ci zazdrościć. Dodatkowo możesz dawać lekcje pilotażu i umilić czas innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here