Wyprawka dla noworodka

Kiedy oczekujemy dziecka, wyprawka, zwłaszcza przyszłym mamom, spędza sen z powiek. Zastanawiają się one co kupić, aby było najlepsze dla ich maluszka.
Pytań jest mnóstwo…. Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Czy wanienka ma być na stelażu czy bez? Co z wózkiem? Wybrać opcję 2 w 1 i dokupić osobno fotelik samochodowy, a może zdecydować się na wersję 3 w 1 i mieć wszystko w komplecie.
Nie jest sekretem, że w pewnym momencie ciąży (przełom drugiego i trzeciego trymestru) ciężarne dopada tak zwany syndrom wicia gniazda. Mają one wtedy niemal nadludzką siłę, na bądź co bądź, coraz mniejsze możliwości poruszania się czy dźwigania. W tym czasie kobiety skłonne są przemeblować cały dom, przemalować każdą ścianę, byle tylko przygotować mieszkanie na przyjście maluszka.
Kiedy tylko okazuje się, że para spodziewa się dziecka, przyszła mama momentalnie odczuwa potrzebę kupienia pierwszych śpioszków czy kaftaników. Małe skarpetki działają na nią jak magnez.
Lista rzeczy niezbędnych dla noworodka nie jest krótka.
Jednym z najważniejszych wyborów, przed jakim stoją młodzi rodzice, jest to, jakie łóżeczko dla niemowlaka będzie idealne?
Wybór jest ogromny – od zwykłego łóżeczka niemowlęcego, po łóżeczka dostawne, turystyczne, a także kołyski.
Warto zastanowić się, która opcja będzie dla rodziców, a zwłaszcza młodej mamy, najwygodniejsza.
Częste nocne pobudki w pierwszych tygodniach życia maluszka sprawiają, iż świeżo upieczeni rodzice potrafią być naprawdę zmęczeni. Łóżeczko dostawne pozwoli uniknąć ciągłego wstawania do dziecka i mieć je blisko siebie. Pamiętajmy, że niemowlę niczego bardziej nie potrzebuje w pierwszych tygodniach niż kontaktu z mamą, który zapewnia mu spokój i bezpieczeństwo.
Dobrym pomysłem jest również kołyska, która w ciągu dnia pomoże zasnąć maleństwu. Obecnie dostępne kołyski posiadają możliwość bujania, która w razie konieczności może zostać zastąpiona na przykład przez kółka, które pozwolą bez problemu przemieszczać się z dzieckiem.
Jeśli planujemy dużo podróżować z maluszkiem, warto rozważyć kupno łóżeczka turystycznego. Łatwo składane, lekkie, doskonale sprawdzi się, kiedy będziemy odwiedzać dziadków w weekend lub planować wyjazd na wakacje.
Kiedy już zdecydujemy jakie łóżeczko dla niemowlaka będzie idealne, pozostaje decyzja o wyborze materaca. Do wyboru są materace piankowe, kokos-pianka, gryka, czy lateksowe. Decyzję warto podjąć w oparciu o budżet, który posiadamy, jednak należy pamiętać, aby posiadał on niezbędne certyfikaty i nie był zbyt miękki. Pozwoli to zadbać o kręgosłup maluszka już od pierwszych dni życia.
Jeśli decyzja o wyborze łóżeczka została podjęta, pozostaje tylko dobór odpowiedniej pościeli, prześcieradła, czy ochraniaczy.
Z praktycznych rzeczy warto pamiętać o zabezpieczeniu materaca i dokupić specjalny ochraniacz, który ochroni go przed zabrudzeniem czy zalaniem.
Jeśli chcemy przyozdobić łóżeczko, warto pomyśleć o zakupie baldachimu.
Niezbędna przyda się również karuzelka, która pozwoli utulić do snu każdego maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here