Modelowanie paznokci - dobrze swój kształt!

Manicure robi praktycznie każda kobieta. Musimy bowiem wiedzieć, że pod pojęciem manicure, nie zawsze kryje się malowanie paznokci. Manicure to też nadawanie odpowiedniego kształtu naszym paznokciom. Jaki kształt paznokci będzie dla nas najlepszy? Na co powinniśmy zwracać uwagę, kiedy próbujemy go odpowiednio dopasować? Na te i wiele innych pytań związanych z nadawaniem kształtu naszym paznokciom, znajdziecie państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Paznokcie w kształcie migdała

Obecnie, jeśli chodzi o trendy w nadawaniu kształtu naszym paznokciom, prym wiodą paznokcie w kształcie migdała. Nie ma znaczenia, czy mamy długie i mocne paznokcie, czy też raczej słabe i łamliwe. Migdałowy kształt paznokci możemy nadać niezależnie od ich długości. Jego największą zaletą jest to, że jesteśmy w stanie go stworzyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykonywać pół-okrągłe ruchy pilniczkiem. Stopień „ostrości” naszego paznokcia, także możemy samodzielnie określić. Warto jest jednak wiedzieć, że nie powinniśmy przesadzać z ostrym „czubkiem” u zwieńczenia paznokcia. Nawet, jeśli będzie nam się wydawało, że to dobre dla nas rozwiązanie, może się okazać, że mając tak ostre paznokcie, możemy nimi komuś, zupełnie przypadkiem, wyrządzić krzywdę.

Kwadratowy kształt płytki paznokcia

Innym kształtem, jaki możemy nadać naszej płytce paznokcia jest kształt kwadratowy. To drugi, z najpopularniejszych kształtów, na jaki decydują się kobiety, kiedy wykonują manicure. Warto też zwrócić uwagę, że taki kształt paznokcia, nie będzie pasował każdej pani. Jeśli jednak umiejętnie podejdziemy do kwestii modelowania płytki paznokcia, z całą pewnością uda nam się osiągnąć pożądany efekt.

Półokrągły kwadrat, czyli niestandardowy kształt paznokcia

Jeśli jednak ciężko jest nam się zdecydować na to, czy wolimy mieć paznokcie w kształcie migdałowym, czy też bardziej do gustu przypada nam kształt kwadratowy, rozwiązaniem dla nas może być pół-okrągły kwadrat. Najprościej rzecz ujmując, taki kształt paznokcia charakteryzuje się zaokrąglonymi rogami płytki. Nie jest on też bardzo trudny do wykonania. Wystarczy, że za pomocą pilnika do paznokci, będziemy delikatnie zaokrąglać brzegi paznokci, jednocześnie pamiętając o tym, aby ich czubek nadal pozostał płaski. Taki kształt paznokcia, najczęściej widujemy na różnego rodzaju reklamach, chociażby tych dotyczących lakierów do paznokci.

Musimy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniej jakości kształtu płytki paznokcia oraz samo jej modelowanie, może niektórym przysporzyć nie lada problemów. Warto wiedzieć, jakiego rodzaju pilników do paznokci powinnyśmy używać, jeśli chcemy wykonać taki zabieg w odpowiedni sposób. Jeśli zupełnie nie mamy do tego celu predyspozycji, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zgłoszenie się do kosmetyczki. Będzie ona w stanie we właściwy sposób wymodelować naszą płytkę paznokcia, jak również – doradzić nam, jaki kształt naszych paznokci będzie nam najbardziej pasował. Ważne jest jednak to, aby czuć się dobrze z wybranym przez nas kształtem paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here